HİSAR KISA FİLM SEÇKİSİ 2014

FİLMLER


Aydın Kapancık
Kurmaca, 19’28’’, 2013
Uğur Egemen İres
Belgesel, 18’53’’, 2013
Fatih Kızılgök
Kurmaca, 15’, 2013
Yakup Tekintangaç
Kurmaca, 17’26’’, 2013
Nazan Kesal
Kurmaca, 12’, 2013
Tuna Kaptan & Felicitas Sonvilla
Belgesel, 30’, 2013
Ayce Kartal
Canlandırma, 3’59”, 2013
Nazif Coşkun
Kurmaca, 14’05”, 2013
Ömer Günüvar
Kurmaca, 21’, 2013
Muhammet Beyazdağ
Belgesel, 29’, 2013

SEÇKİ KATALOĞUJÜRİ ÜYELERİ

Ana Jüri

Ayça Damgacı / Oyuncu
İstanbul Üniversitesi Dramaturji ve Tiyatro Eleştirmenliği mezunu. 1998-2011 yılları arasında Tiyatro Oyunevi’nde bir çok oyunda rol aldı ve yardımcı yönetmenlik yaptı. Son olarak New York LaGuardia Performing Arts Center’da Özen Yula’nın “Sahibinden Kiralık” oyununda oynadı. “Gitmek: Benim Marlon ve Brandom” filminin oyuncusu ve ortak senaryo yazarıdır. Bu filmle İstanbul, Saraybosna, Adana, Tetouan ve Nurnberg Film festivallerinde en iyi kadın oyuncu .düllerine layık g.rüldü. “Aylavyu”, “72. Koğuş”, “Unutma Beni İstanbul” ve “Yozgat Blues” sinema filmlerinde oynadı. Söylemez aynı zamanda Göçebe Şarkılar isimli müzik grubunun kurucusu ve vokalistidir.

Andreas Sinanos / Görüntü Yönetmeni
Dünyaca tanınan Yunanlı g.rüntü yönetmeni Sinanos, kariyerine fotoğraf sanatçısı olarak başladı. Sinema dünyasının en önemli görüntü yönetmenlerinden Giorgos Arvanitis’in asistanlığını yaptı. Özellikle ünlü yönetmen Angelopoulos ile birlikte yaptığı
çalışmaları ile tanınır.

Tayfun Pirselimoğlu / Yönetmen
Trabzon’da doğdu. Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nden mezun oldu. Viyana’da Tatbiki Güzel Sanatlar Akademisi’nde resim okudu. Yurtiçinde ve yurtdışında sergiler açtı. Sinema kariyerine senaryo yazarı olarak başladı. İlk kısa filmi Dayım’ı 1999’da, ilk uzun metraj filmi Hiçbiryerde’yi 2002’de çekti. Pirselimoğlu’nun beş roman ve 2 hikaye kitabı bulunmaktadır.

Zeynep Dadak / Yönetmen, Sinema Yazarı
1978’de Balıkesir’de doğan Zeynep Dadak, Sinema-TV dalında Marmara Üniversitesi’nden lisans, İstanbul Bilgi Üniversitesi’nden yüksek lisans dereceleri aldı. New York Üniversitesi Sinema Çalışmaları B.lümü’nde doktora yaptı. Aynı zamanda Altyazı Aylık Sinema Dergisi yazarı ve yayın kurulu üyesi olan yönetmen, kısa film, belgesel ve müzik klipleri çekiyor; çeşitli üniversitelerde sinema dersleri veriyor. Son olarak Merve Kayan ile birlikte Mavi Dalga isimli ilk uzun metrajlı sinema filmini yazdı ve yönetti.

Ön Jüri

Asu Maro Gazeteci / Yazar

Cumhur Canbazoğlu / Sinema Yazarı

Elif Ergezen / Belgesel Sinemacı

MİTHAT ALAM FİLM MERKEZİ © 2018 Tüm Hakları Saklıdır.